# I morgon öppnar jag ugnen för slutresultatet för..
Author: LindaLunda

Ska bli så spännande att se hur den blir !!!!!  
40 cm humla.  
Stengods

## Comment 1
Author: LindaLunda

![](http://ifokus-assets.se/354a5e8a9d7059e6cd2478c7dc6d9ea7/shrink/700x/uploads/556/556eabf2009211fa36ef2547e3f193e9/10619990-351218205041408-940660127925206940-o.jpg)

Humla

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Fin! En del pyssel med den ser det ut som.

## Comment 3
Author: LindaLunda

Lite granna... men det är ju det som är kul.

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Aha, man ska njuta av själva arbetet, inte bara det färdiga resultatet? Hm..

## Comment 5
Author: Ulla

Bra att den är stor! Den trampar man inte på i första taget. Hoppas att du vill visa den när den är klar.

## Comment 6
Author: LindaLunda

Humlan

## Comment 7
Author: LindaLunda

en till

## Comment 8
Author: LindaLunda

:)

## Comment 9
Author: LindaLunda

:)

## Comment 10
Author: KeramikeniSkredsvik

Snyggt!

## Comment 11
Author: LindaLunda

Tack!

## Comment 12
Author: annslycka

Riktigt fin och mycket jobb. Ibland blir man riktigt glad för något man gjort. Någon här på Ifokus skrev en gång, att man inte hade sina egna saker i hemmet, för de pratar inte till en, man är färdig. Men ibland fortsätter samtalet...:) Man blir så glad när med tittar på dem och tar på dem. Jag har en sköldpadda från 1984.

## Comment 13
Author: LindaLunda

Denna lär inte flytta :) den stannar här.

## Comment 14
Author: [Borttaget]

Vingarna tycker jag blev bra, antar att det inte är första gången du glaserat såna. Fin sak.

## Comment 15
Author: abbis

Riktigt fräck, älskar humlor 😉.Gjorde 2 humlor till Teater Nolby för 2 år sedan ..där den ena har röda klackskor och den andra stickade vantar..på alla benen+ en massa andra tokiga detaljer som hade med teater att göra.Det skulle blivit ett pris till en skådespelare men dom hade inte hjärta att ge bort dom .Så dom står på scenen vid varje föreställning 🙂

## Comment 16
Author: LindaLunda

Har aldrig glaserat vingar förr... :p  
Tack alla!
