# Rolig beställning
Author: L.A.E

För två veckor sen hade vi besök av en man  från Taiwan. Han köpte två saker för att ta med sig hem efter ett affärmöte här i staden .      Idag ringde samma man  från Taiwan och beställde fler saker.Skickade också sin E- mail adress.  Det var häftigt att någon ringer så långt i från och beställer . Annika trodde att det var ett skämt och la på. Men han rinde igen och beställde sina saker.   ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

Det finns säkert någon  annan som har något roligt att berätta. Ljust om beställningar.

Ps. Min äldsta dotter har pajat två av våra datorer, sitter nu vid en lagad dator men  hur länge ![Ledsen](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif)

## Comment 1
Author: Lilja

Häftigt och grattis! Tänk om ni blir stor leverantörer till Asien. Tittade i erat fotoalbum och förstår mannen från Taiwans intresse över era saker, de är jättefina.

## Comment 2
Author: pyromanen

Kul!

Ni är inte rädda för att det är innehavare av en keramisk industri som stopper grejerna i en "kopiator" (vilka fördomar att ha om Taiwan)

## Comment 3
Author: Ulla

Kul! Ni har jättefina saker, ändå förstår jag din frus reaktion. Det händer väl inte var dag att någon ringer från Taiwan för att beställa.

## Comment 4
Author: susanne.k.wall

Jättegrattis, så roligt att få sälja till utlandet! Lycka till!

## Comment 5
Author: abbis

lycka till...men va försiktiga dom är duktiga på kopior

## Comment 6
Author: L.A.E

De lär få jobba hårt om de vill göra kopior. Glasyren är gjord av lokal rödlera.  Om de skulle göra kopior och med våran signartur.  I så fall får man väl se det som  mycket bra reklam.

## Comment 7
Author: Ulla

Du får väl dra öronen åt dig om om du hittar några okända personer med hink och spade i din trädgård ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)
