Arbetskläder
Suttit och funderat på hur i helskotta man skall få tag i snickarbrallor i jeanstyg…nu när modet inte är riktat åt det hållet..
några tips?
ps avskyr fritsla o d.y.l ds
En krukmakare och bloggare http://krukmakerihemjord.blogspot.com/

Just nu e det e utmärkt tillfälle att handla på seconhand, det e ingen åtgång alls, och väldans billigt, tänk vad bra det är att inte va modeslav!!

Kolla på mamma avdelningen där är snickarbrallor fortfarande mode.
Tack evalera jag har faktiskt tjuvkikat där…tradera säljer en del begagnade sådana byxor…men jag vet inte om det går att reglera för magen *L*
En krukmakare och bloggare http://krukmakerihemjord.blogspot.com/

Nä jag har ingen aning heller om de går att ställa. :o) Jag har hört att det ska komma blåställ för tjejer men har inte sett något. Sen såg jag ett program om en kvinna som gjorde arbetskläder för kvinnor på tv i början av sommaren. Hon var trädgårdsarkitekt eller vad det heter och har tagit fram en kollektion arbetskläder. Så klart minns jag inte det viktiga vad hon hette och så men det kanske ringer en klocka hos någon annan?!