Verkstad i Stockholm. Ev uppstart.
Jag funderar på att ta en lokal i Midsommarkransen, söderförort till Stockholm. Där ska man kunna dreja, lera, glasera, skulptera. Ugn finns o 2 drejskivor. Spontant… är det någon som vill hyra in sig? Ev hyra ca 1000-2000kr månad?
Hej Sioui!
Jag blev precis medlem här på hemsidan då jag var på jakt efter just precis det här, att få hyra in mig i en ateljé, med ugn och drejskiva!
Jag är absolut ingen proffs utan bara en entusiastisk hobbykreatör. Kan oförskämt lite om just bränningen, då den oftast har skett efter kurstimmar. Utöver det så skulle jag definitivt säga att jag är självgående, dock otroligt roligt att få se och lära av varandra.
Om du går vidare med planerar i midsommarkransen så är jag som sagt super intresserad av att få hyra in mig! :)
Bara att skriva här, eller till mig på min mail; isabellett.t@icloud.com
Hoppas att vi hörs! Varma hälsningar Isabelle
Hi Sioui,
I'm also super interested!
My email anais_sans@hotmail.com, if you want to discuss this further!
Have a lovely day and holidays;
Anaïs
Hej Anais
Det blir en verkstad i Västertorp!
Maila mig siswib@gmail.com
Med vänlig hälsning,
Sissel wibom
Hej! I am also very interested in sharing a studio! is it still available?
I have gone to courses for a few years now, i would like to continue on my own but i need access to a kiln and more space.
contact me on mariaesma@hotmail.com
Maria
Hej,
Jag är också intresserad. Fullständig nybörjare men har precis köpt en egen drejskiva och det var inte så smidigt som jag tänkte att ha den hemma. :)
Jag är nybörjare men har börjat gå helgkurser och vill ha ett egen plats att träna på egen hand.
Hör gärna av dig juliaas85@gmail.com
Hälsning
Julia